Past Vodňany Event: VOL 9

Large wide 15045484 1216686075057679 804177175 o

VOL 9

November 10, 2017
@ Kulturní dům

Devátá vodňanská Pecha Kucha bude o síle slova

 

Vodňany  -  Tradičně zajímavý a pestrý bude devátý večer vodňanské Pecha Kucha Night. Ta se koná v pátek 10. listopadu od 20 hodin ve vodňanském Kulturním domě a má téma Síla slova. Jako vždy ho pořádá spolek Vodňany žijou.

 

Na deváté vodňanské Peche se představí symbolicky devět vystupujících.

 

Jedním z nich bude Divadlo PNUtí, skupina lidí zaměřená na autorskou tvorbu, improvizaci, interakci, loutky, živou hudbu, humor a specifickou poetiku.

 

Filmový a komiksový překladatel, příležitostný publicista a amatérský hudebník Petr Putna z Písku pohovoří na téma Slovo je můj denní chleba.

 

Mladý muž Karel Leskovec od narození nevidí. To mu ale nebrání úspěšně rozvíjet svou hudební kariéru. Má totiž obrovský talent a fenomenální paměť.

 

Vystoupí i Josef Prokeš, nový vodňanský farář. Ten pohovoří o tom, jak je jeho život utvářen slovem (či Slovem). Ukáže to nejen na charakteristikách svého života, ale i na jednom zajímavém projektu, kdy se silou slova z ruin stalo opět krásné místo. 

 

Do Vodňan přijede i Pavel Podruh, který se věnuje projektu Český ostrovní dům. Měl vystoupit už na minulé Peche, ale bohužel onemocněl. Protože ale drží slovo, tentokrát to vyjde.

 

V Kulturním domě se představí  i činorodá žena Daniela Werbynská Laschová, ředitelka Farní charity Týn nad Vltavou a Charity Zliv. Na návrh svých kolegů získala v tomto roce nejvyšší ocenění v krajském kole soutěže Žena regionu.

 

Úplně jinak vidí téma Síla slova architekt Jakub Chuchlík, organizátor přednáškového cyklu Tištěná architektura. Ten se věnuje knihám a textům architektů o architektech a architektuře.
Cyklus pořádají od roku 2012 členové spolku PLAC ve Vladimírově knihkupectví Serius v Jablonci nad Nisou.

 

Patrik Procházka je psychologem a motivátorem a slovo tak má v běhu jeho dnů pochopitelně velkou sílu a roli. O svém životě říká: “Byl už od začátku výjimečný. Pády jsem se naučil brát s úsměvem, naučilo mě to, že právě úsměv je to, co mi pomůže najít sílu a vstát a jít dál." 

 

Jan Nepomuk Piskač má mnoho rolí, je mimo jiné rétorem, učitelem řeči a řečí a autorem, a jeho 20 krát 20 vteřin bude mít téma Tělo slova  (z řečiště vydané) aneb Plavení hříbat za ořem Pegasem.

 

Vstupné bude jako tradičně dobrovolné a výtěžek použije pořádající spolek Vodňany žijou pro pořádání dalších kulturních akcí.

 

 

Název akce: Pecha Kucha Night Vodňany vol. IX, téma Síla slova

Místo: MěKS Vodňany, Zeyerovy sady 963, Vodňany, GPS: 49.1456042N, 14.1769725E

Čas: 20 hod.

Vstupné: dobrovolné

Pavel Podruh
in České Budějovice
Lenka Ebelová
in Budyně
Jan Nepomuk Piskač
in České Budějovice
Jakub Chuchlík
in Jablonec nad Nisou
Daniela Werbynská Laschová
in Týn nad Vltavou
Josef Prokeš
in Vodňany
Petr Putna
in Písek